2018 Spa 09

Beveik dvi savaites Jungtinėse Amerikos Valstijose svečiavosi mūsų miesto jaunieji futbolininkai. Panevėžiečiai iš Čikagos išsivežė varžovų pamokas ir neišdildomus įspūdžius.

Anapus Atlanto panevėžiečiai sužaidė trejas rungtynes

Gintaras Brazdžionis

Rugsėjo 14-25 dienomis Čikagoje svečiavosi Lietuvos jaunių futbolo čempionai, Panevėžio FA-FK „Panevėžys“-Raimundo Sargūno sporto gimnazijos futbolo jaunių komanda. Jaunieji, 16-17 metų amžiaus, futbolininkai, kartu su juos lydinčiais treneriais Virginijumi Liubšiu, Dariumi Butkumi ir minėtos gimnazijos direktore Jūrate Pauliukiene Čikagoje lankėsi pirmą kartą ir savo viešnagės metu sužaidė tris draugiškas rungtynes su vietos komandomis.

Draugiškose rungtynėse su bendraamžių futbolininkais, kurias lietuviai pralaimėjo, jie futbolo aikštėje gavo išties vertingas varžovų pamokas ir tuo pačiu galėjo įvertinti aukštestį jų meistriškumo lygį.

 Pirmose rungtynėse mūsų šalies futbolininkai rezultatu 1:2 turėjo pripažinti FC “Socers” klubo pranašumą, o antrame, po dviejų dienų vykusiame, susitikime lietuviai 0:3 nusileido FC “United” koledžo komandai.

Šiuos lietuvių pralaimėjimus nulėmė ne tik aukštesnis varžovų komandų meistriškumas: solidžiau pasipriešinti amerikiečiams sutrukdė lietuvių futbolininkus paveikusi adaptacija kitoje Atlanto pusėje, taip pat trumpas atsarginių žaidėjų suolelis (komanda turėjo tik du atsarginius žaidėjus). Jaunieji Lietuvos futbolininkai savo reputaciją apgynė trečiose rungtynėse Pasaulio lietuvių centre Lemonte žaisdami su seniausiu išeivijoje, Čikagos lietuvių futbolo klubo “Lituanica”. Jaunatviška energija šįkart nugalėjo patirtį – lietuviai po gražios ir permainingos kovos šventė pergalę rezultatu 4:2.

Įdomu pažymėti, kad sunkią traumą (trūko kelio kryžminiai raiščiai) pačioje rungtynių pradžioje patyrus pagrindiniam “Lituanicos” vartininkui, daugkartiniam Lietuvos čempionui Arvydui Skrupskiui, jo vietą vartuose užėmė svečias iš Lietuvos, vos prieš kelis mėnesius garbingą 60-ies metų jubiliejų atšventęs jo geras bičiulis bei buvęs treneris Virginijus Liubšys.

 Be savo kasdienybės – futbolo rungtynių bei treniruočių Lietuvos futbolininkai, kartu su savo vadovais sugebėjo apsilankyti žymiose Čikagos miesto vietose. Jie stebėjo MLS čempionato “Chicago Fire” rungtynes, plaukiojo laivu po Mičigano ežerą, apsilankė Lietuvos Generaliniame Konsulate, kur juos priėmė LR generalinis konsulas Mantvydas Bekešius. Buvo užmegzti glaudūs ryšiai su Lietuviais Amerikoje. Tikimasi ateityje glaudaus bendradarbiavimo.

Lietuvaičiai pastebėjo, kad Čikagoje, Pasaulio Lietuvių centre (Lemonte) lietuvybės yra labai daug. Aneksavus Lietuvą sovietams, Amerikoje Lietuvos konsulatas nebuvo nustojęs dirbti, JAV nepripažino sovietų aneksijos. Malonu buvo stebėti, kaip savaitgaliais renkasi Lietuvių jaunoji karta į mokyklą, kur mokosi rašyti ir skaityti lietuviškai. Ten Lietuva neužmiršta bet gyva Jų širdyse.

Už neišdildomus įspūdžius visos viešnagės metu svečiai iš Lietuvos nuoširdžiai dėkojo šios nuostabios išvykos iniciatoriui ir vadovui Mantui Gaušai, organizatoriams – Linui Jakovlevui, Dainiui Ruževičiui, juos itin svetingai globojusiems kraštiečiams Svajūnui Masilioniui, Arnoldui Blinstrubui, Rolandui Rauduvei, Andriui Bučui, Tomui Mačiuliui ir visiems kitiems futbolo entuziastams bei rėmėjams, kurie prisidėjo prie itin turiningo ir  smagaus futbolininkų vizito Čikagoje.

Lietuvos futbolininkų viešnagę Čikagoje tik kiek apkartino prieš pat išvyką į gimtinę atšauktas “Finnair” kompanijos sugedusio lėktuvo skrydis, dėl ko lietuviai dar vienai dienai priverstinai užsilaikė JAV. Beje, ši Lietuvos futbolo komandos viešnagė JAV buvo pirmoji po 1989 metų, kuomet Amerikoje viešėjo Vilniaus “Žalgirio” futbolininkai, kurie dalyvavo Teksaso valstijoje vykusiame “Dallas Cup” turnyre.

2018 Spa 02

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Paramos futbolui fondas skelbia 18-ąjį paraiškų teikimo etapą.

 

Paraiškų teikimas vyks nuo 2018 spalio 1  iki spalio 15 dienos. Šiame etape gali dalyvauti ir tos organizacijos, kurių prašymai per ankstesnius etapus nebuvo patenkinti arba buvo patenkinti iki 2018 metų.

Pagal Fondo tvarką, paraiškas gali teikti vaikų futbolo klubai, bendrojo ugdymo įstaigos, nevyriausybinės sporto organizacijos, viešosios įstaigos, asociacijos ir visuomeniniai judėjimai, kurių įstatuose numatyta veikla yra susijusi su futbolu ir glaudžiai bendradarbiaujančios su savo apskrities futbolo federacijomis, dalyvaujančios įvairiuose LFF projektuose. Organizacijos turinčios paramos gavėjo statusą.

Paraiškos bus vertinamos pagal kokybę, paramos poveikio ilgalaikiškumą, paramos vadybą ir biudžetą. Prioritetai bus teikiami pareiškėjams, kurie turi bendradarbiavimo sutartis, kvalifikuotų specialistų ir darbo patirties numatomoje finansuoti veikloje, paramos tęstinumą užtikrinantį papildomą finansavimą bei atitinka LFF futbolo strategijos tikslus.

Organizacijos bus remiamos futbolo inventoriumi (futbolo vartai, kamuoliai, aprangos ir kitos ugdymo priemonės).

Paraiškos į LFF Paramos futbolui fondą teikiamos internetu užpildžius šią formą (spausti nuorodą).

Paraiškų teikimo terminas - iki 2018 m. spalio 15 d.

Iš viso per 17 etapų fondas patenkino 682 paraiškų, kurioms skirta 238 784 eurų. vertės parama.

Kontaktai pasiteiravimui:

LFF paramos futbolui fondo pirmininkas
Dainius Širvys

Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

8 698 25387