2018 Spa 22

Panevėžio apskrities futbolo federacija sveikina FK "Panevėžio" futbolininkus tapus I lygos čempionais.

Po 4 metų Panevėžys vėl turės komandą A lygoje. Linkime kitais metais garbingai atstovauti Panevėžio miestą A lygoje

2018 Spa 12

Širvintose naujai atidarytame dirbtinės dangos stadione finišavo 2018 m. Lietuvos senjorų (50 metų ir vyresnių) mažojo futbolo 9 x 9 pirmenybės. Puikiai varžybose pasirodę panevėžiečiai laimėjo antrąją vietą.

GINTARAS BRAZDŽIONIS

Iš viso turnyre dalyvavo 14 komandų, suskirstytų į du pogrupius. A pogrupyje varžėsi 8 kolektyvai, o B pogrupyje – 6. Panevėžio „Ekrano senjorai“ žaidė B pogrupyje su Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Kretingos, Žagarės komandomis. Panevėžiečiai pogrupyje sužaidė dešimt rungtynių, per kurias pasiekė penkias pergales, patyrė du pralaimėjimus ir tris kartus sužaidė lygiosiomis. Surinkę 18 taškų, Panevėžio „Ekrano senjorai“ savo pogrupyje užėmė trečiąją vietą. Pogrupio nugalėtojais tapo Kauno veteranai (24 taškai), o antrąją vietą užėmė klaipėdiečiai (21 taškas). Kitame pogrupyje rungtyniavo Vilniaus, Jonavos, Alytaus, Utenos, Kauno, Kaišiadorių, Marijampolės ir Karmėlavos veteranų komandos. Finaliniame ture komandos žaidė dėl vietų tokia sistema: komandos, užėmusios regioninėse varžybose A ir B grupėse pirmą–ketvirtą vietas, kovojo dėl I–IV vietų (A2–B3, B2–A3, A1–B4, B1–A4). Pralaimėjusios komandos varžosi dėl V–VIII vietų ir dėl Masinio futbolo asociacijos taurės, laimėjusios – dėl I–IV vietų. Varžybos buvo vykdomos minuso sistema. Rungtynių trukmė – 2 kėliniai po 15 minučių. Finalinio etapo kovas Širvintose „Ekrano senjorai“ pradėjo rungtynėmis su Jonavos „Klevo“ komanda. Pagrindinis susitikimo laikas baigėsi be įvarčių, todėl žaidėjams teko mušti baudinius.  Čia geriau sekėsi mūsų miesto atstovams, kurie laimėjo baudinių seriją 4:2. Pergalę pasiekti padėjo puikią reakciją pademonstravęs vartininkas Virginijus Liubšys. Pusfinalyje mūsiškiai susitiko su Šiaulių komanda. Kaip ir ankstesnėse rungtynėse, pagrindinis laikas baigėsi 0:0. Ir vėl baudinių serijose gelbėjo Virginijus Liubšys, o panevėžiečiai laimėjo 4:2. Pagrindiniame finale ginklus surėmė Alytaus ir Panevėžio senjorų komandos. Nors atrodė, jog laukia varžybose jau įprastas devynių metrų baudinių scenarijus, Panevėžio žaidėjai šioje dvikovoje klydo per dažnai ir alytiškiai dukart tuo pasinaudojo. Įvarčius Alytaus senjorams pelnė Rolandas Girdžius ir Dalius Totoraitis. Panevėžiečiai finalinį susitikimą pralaimėjo 0:2 ir užėmė antrąją vietą. Trečiąją vietą turnyre užėmė Utenos „Utenio“ veteranai, kovoje dėl bronzos po baudinių serijos įveikę šiauliečius. Ketvirtfinalyje buvo užfiksuoti netikėti rezultatai. Favoritais laikyti Vilniaus ir Kauno senjorai turėjo pripažinti Šiaulių ir Utenos komandų pranašumą.   Finalinėse varžybose „Ekrano senjorams“ atstovavo Virginijus Liubšys, Rolandas Rutė, Arūnas Pušnys, Virginijus Gasiūnas, Albinas Šarkis, Aurelijus Vekerotas, Linas Niurka, Romas Čižas, Remigijus Ežerskis, Virginijus Baltušnikas, Valentas Stankūnas, Sigitas Gritėnas, Stasys Pusvaškis, Romas Šteinas, Stasys Danisevičius, Rolandas Baltušnikas, Virginijus Kunickas, Vygantas Nakrošius, Robertas Činikas. Šalies vicečempionų treneris – Vytautas Janonis, komandos vadovas ir mecenatas – Aleksandras Michelsonas.


2018 Spa 09

Beveik dvi savaites Jungtinėse Amerikos Valstijose svečiavosi mūsų miesto jaunieji futbolininkai. Panevėžiečiai iš Čikagos išsivežė varžovų pamokas ir neišdildomus įspūdžius.

Anapus Atlanto panevėžiečiai sužaidė trejas rungtynes

Gintaras Brazdžionis

Rugsėjo 14-25 dienomis Čikagoje svečiavosi Lietuvos jaunių futbolo čempionai, Panevėžio FA-FK „Panevėžys“-Raimundo Sargūno sporto gimnazijos futbolo jaunių komanda. Jaunieji, 16-17 metų amžiaus, futbolininkai, kartu su juos lydinčiais treneriais Virginijumi Liubšiu, Dariumi Butkumi ir minėtos gimnazijos direktore Jūrate Pauliukiene Čikagoje lankėsi pirmą kartą ir savo viešnagės metu sužaidė tris draugiškas rungtynes su vietos komandomis.

Draugiškose rungtynėse su bendraamžių futbolininkais, kurias lietuviai pralaimėjo, jie futbolo aikštėje gavo išties vertingas varžovų pamokas ir tuo pačiu galėjo įvertinti aukštestį jų meistriškumo lygį.

 Pirmose rungtynėse mūsų šalies futbolininkai rezultatu 1:2 turėjo pripažinti FC “Socers” klubo pranašumą, o antrame, po dviejų dienų vykusiame, susitikime lietuviai 0:3 nusileido FC “United” koledžo komandai.

Šiuos lietuvių pralaimėjimus nulėmė ne tik aukštesnis varžovų komandų meistriškumas: solidžiau pasipriešinti amerikiečiams sutrukdė lietuvių futbolininkus paveikusi adaptacija kitoje Atlanto pusėje, taip pat trumpas atsarginių žaidėjų suolelis (komanda turėjo tik du atsarginius žaidėjus). Jaunieji Lietuvos futbolininkai savo reputaciją apgynė trečiose rungtynėse Pasaulio lietuvių centre Lemonte žaisdami su seniausiu išeivijoje, Čikagos lietuvių futbolo klubo “Lituanica”. Jaunatviška energija šįkart nugalėjo patirtį – lietuviai po gražios ir permainingos kovos šventė pergalę rezultatu 4:2.

Įdomu pažymėti, kad sunkią traumą (trūko kelio kryžminiai raiščiai) pačioje rungtynių pradžioje patyrus pagrindiniam “Lituanicos” vartininkui, daugkartiniam Lietuvos čempionui Arvydui Skrupskiui, jo vietą vartuose užėmė svečias iš Lietuvos, vos prieš kelis mėnesius garbingą 60-ies metų jubiliejų atšventęs jo geras bičiulis bei buvęs treneris Virginijus Liubšys.

 Be savo kasdienybės – futbolo rungtynių bei treniruočių Lietuvos futbolininkai, kartu su savo vadovais sugebėjo apsilankyti žymiose Čikagos miesto vietose. Jie stebėjo MLS čempionato “Chicago Fire” rungtynes, plaukiojo laivu po Mičigano ežerą, apsilankė Lietuvos Generaliniame Konsulate, kur juos priėmė LR generalinis konsulas Mantvydas Bekešius. Buvo užmegzti glaudūs ryšiai su Lietuviais Amerikoje. Tikimasi ateityje glaudaus bendradarbiavimo.

Lietuvaičiai pastebėjo, kad Čikagoje, Pasaulio Lietuvių centre (Lemonte) lietuvybės yra labai daug. Aneksavus Lietuvą sovietams, Amerikoje Lietuvos konsulatas nebuvo nustojęs dirbti, JAV nepripažino sovietų aneksijos. Malonu buvo stebėti, kaip savaitgaliais renkasi Lietuvių jaunoji karta į mokyklą, kur mokosi rašyti ir skaityti lietuviškai. Ten Lietuva neužmiršta bet gyva Jų širdyse.

Už neišdildomus įspūdžius visos viešnagės metu svečiai iš Lietuvos nuoširdžiai dėkojo šios nuostabios išvykos iniciatoriui ir vadovui Mantui Gaušai, organizatoriams – Linui Jakovlevui, Dainiui Ruževičiui, juos itin svetingai globojusiems kraštiečiams Svajūnui Masilioniui, Arnoldui Blinstrubui, Rolandui Rauduvei, Andriui Bučui, Tomui Mačiuliui ir visiems kitiems futbolo entuziastams bei rėmėjams, kurie prisidėjo prie itin turiningo ir  smagaus futbolininkų vizito Čikagoje.

Lietuvos futbolininkų viešnagę Čikagoje tik kiek apkartino prieš pat išvyką į gimtinę atšauktas “Finnair” kompanijos sugedusio lėktuvo skrydis, dėl ko lietuviai dar vienai dienai priverstinai užsilaikė JAV. Beje, ši Lietuvos futbolo komandos viešnagė JAV buvo pirmoji po 1989 metų, kuomet Amerikoje viešėjo Vilniaus “Žalgirio” futbolininkai, kurie dalyvavo Teksaso valstijoje vykusiame “Dallas Cup” turnyre.