2019 M. PAFF 8x8 čempionatas

Poz.
Komanda
Sužaista Pergalės Lygiosios Pralaimėjimai Skirtumas Taškai
1 Panevėžio seniūnijos SK "Atomas" 9 8 0 1 57 - 19 24
2 SC "Baltic - Flora Expres" 9 7 0 2 38 - 24 21
3 FK "2000" 9 6 0 3 36 - 19 18
4 FK "Rokiškis" 9 5 0 4 25 - 19 15
5 FK "Fokusas" 9 4 3 2 24 - 20 15
6 FK Ekrano senjorai 9 4 1 4 24 - 25 13
7 FK "Širvena" 9 3 2 4 28 - 27 11
8 SK "Stop" 9 2 1 6 19 - 30 7
9 FK "Uliūnai" 9 1 2 6 15 - 36 5
10 "Autosmilga" 9 0 1 8 14 - 61 1
2019 Lie 16

Kaip ir įpusėjo pirmasis ratas ir jau galime dėlioti kas bus A pogrupyje ir kas kelsis į B. Šeštasis turas praėjo gana ramiai, laimėjo tos komandos, kurios, pagal bukmekerius, turėjo laimėti, bet tos pergalės nebuvo jau tokios lengvos. Septintajame ture laukia keturios varžybos, po kurių turnyrinėje lentelėje gali sutvirtėti arba pasikeisti esamos pozicijos. Taigi galime apžvelgti praėjusį ir ateinantį turus.

2019.07.16 (antradienis)
FK „Uliūnai“ – SK „Stop“ 
Laikas: 20.00 – 21.10 
Vieta: Žemynos stadionas

„10 minučių šturmas“ – taip galima pavadinti praėjusias FK „Uliūnų“ varžybas prieš SC „Baltic-Flora Express“. Niekas turbūt netikėjo, kad jau 10 minutę Uliūnų vyrai pirmaus trijų įvarčių pranašumu, o varžovai ir patys liko nesupratę, kas vyksta bei ieškojo kaltų dėl esamos situacijos... (Tai aikštė nelygi, tai per šlapia, o gal kamuolys kažkoks kitoks...) Bet kaip sakoma: „blogam šokėjui ir... “ Tačiau SC „Baltic-Flora Express“ po tokio šturmo sukruto. Jie sugebėjo grįžti į varžybas ir jau pirmajame kėlinyje sušvelnino rezultatą. Per pertrauką komanda dar labiau susiemė ir parodė charakterį, įmušdama be atsako dar 4 įvarčius. FK „Uliūnai“ taip ir nesugebėjo sugrįžti į varžybas, tad jos baigėsi jiems nepalankiu rezultatu – 5:3. Tuo tarpu SK "Stop" bandė įgelti lyderiams PSSK „Atomui“. Varžybos buvo atkaklios. 
SK „Stop“ bandė gaudyti varžovus kontraatakuodami, bet visgi to buvo maža ir jiems nepavyko pelnyti pergalės. Šio antradienio dvikova bus gana lygi ir įdomi: FK „Uliūnai“ po atostogų tikrai grįžo pastiprėję ir šį kartą nenorės paleisti pergalės iš savo rankų. SK „Stop“ vyrams taip pat netrūksta motyvacijos, į kiekvienas varžybas jie eina drąsiai ir be baimės. Kaip seksis šioms dviems komandoms, pamatyste atvykę šį antradienį į stadioną.

2019.07.17 (trečiadienis)
SC „Baltic - Flora Exspress“ – PSSK „Atomas“ 
Laikas: 20.00 – 21.10 
Vieta: Žemynos stadionas

Susitinka komandos kaimynės. SC „Baltic-Flora Express“ po praėjusių varžybų su FK „Uliūnai“ turėjo greitai padaryti išvadas, nes jau pirmadienį jų laukė atidėtos rungtynės prieš FK „2000“. Panašu, jog jiems tai pavyko – per savaitgalį atlikę savo klaidų analizę į aikštę išėjo drąsiai. Pačios varžybos buvo abiems komandoms nelengvos, nes savaitgalį komandos dirbo papildomai ir joms labai ruošėsi, tad tai atemė nemažai jėgų... ? Visgi šioje dvikovoje sėkmė lydėjo SC „Baltic-Flora Express“ ir jie laimėjo rezultatu 2:1. PSSK „Atomas“ ir toliau skina pergalę vieną po kitos: 6/6, 18 taškų, 40 pelnytų įvarčių ir tik 11 praleistų. Statistika kalba pati už save. Taigi ar šį kartą bus sustabdyti Ž. Banys ir A. Šteinas, kurie yra rezultatyviausi čempionate? Ar pavyks SC „Baltic-Flora Express“ pramušti PSSK „Atomas“ gynybinę sieną? Ar visgi PSSK „Atomas“ liks komanda, kuri nenorės patirti nei vieno pralaimėjimo ir toliau tęs savo pergalingą žygį... Visi atsakymai jau šį trečiadienį. 
P. S. deja, dėl tam tikrų priežasčių joks tv kanalas šių rungtynių netransliuos.

FK „Rokiškis“– FK „2000“ 
Laikas: 20.00- 21.10 
Vieta: Varžybos Rokiškyje

FK „Rokiškis“ namuose priima FK „2000“, kuriems tai bus pirmoji išvyka. Rokiškiečiai praėjusiame ture turbūt neįvertino savo varžovų FK „Fokuso“ ir jiems pralaimėjo 5:1, taigi namuose tikrai norės reabelituotis. FK „2000“ susitiko su Biržų komanda, kuriems davė gerą kovą ir juos įveikė 5:2. Dėl pačių rungtynių buvo apklausti ir kai kurie komandų nariai, kurie apie savo varžovus atsliepė tik teigiamai. FK „2000“ narys Ž. Valikonis sakė: „Biržai turi gerą komandą, stipriai kovojo ir su jais visada įdomu žaisti“. Tuo tarpu gerais žodžiais atsiliepė ir M. Jokšas, kuris atstovauja Biržų komandai: „Tokie varžovai visada duoda gerą pamoką ir tik su tokiais gali tobulėti ir mokytis, o mokytis niekada ne vėlu. Kaidų ypač nedovanoja E. Baranauskas.“ ? Kitas rungtynes jau pirmadienį turėjo FK „2000“, kuriems jose ne taip gerai sekėsi – pralaimėta 1:2 (apie šias rungtynes jau buvo rašyta ? ). Taigi trečiadienį lauks dar vienos ir jos bus išvykoje, tik įdomu, ar pakaks jėgų šiai panevėžiečių komandai ir ar pavyks grįžti iš Rokiškio papildžius savo sąskaitą trimis taškais.

2019.07.19(penktadienis)
FK „Širvena“– „Autosmilga“
Laikas: 20.00- 21.10 
Vieta: Varžybos Biržuose

Į gražiuosius Biržus penktadienį susikrovę sportinę aprangą iš Panevėžio išvyksta „Autosmilga“. Abi komandos praėjusiose varžybose patyrė nesėkmes, tad apie motyvaciją net kalbėti nereikia. FK „Širvena“, norėdama papulti į pirmąjį penketą, turi susiimti ir parodyti, ką iš tikrųjų sugeba, nes jei ne dabar, tai kada? ? Tuo tarpu „Autosmilga“ vis dar laukia savo momento. Praėjusiose varžybose juos nuskriaudė čempionato lyderiai, bet galbūt tai juos kaip tik užkurs ir aikštelėje komanda parodys savo tikrąjį veidą.

Laukia įdomi savaitė, per kurią gali pasikeisti lentelėje esanti padėtis. Oro temperatūra nukrito ir kieme jau nebe taip karšta, bet tikrasis karštis tik kyla ir kils aikštelėje varžybų metu, taigi kviečiame visus toliau stebėti šią nuostabiausią sporto šaką pasaulyje. Iki susitikimų stadione. 

2019 Lie 15

Futbolo akademija "Panevėžys" tradiciškai kiekvienais metais rengia nemokamą vasaros futbolo stovyklą "Sugrąžinkime vaikus į stadionus". Taip ir šiemet stovykla įgauna pagreitį.
Kiekvieną darbo dienos rytą nuo 9.30 val. Iki 12.00 val. Futbolo akademijos stadione, adresu: Smėlynės 2b, miesto ir rajono vaikai (berniukai ir mergaitės) gali atvykti ir sportiškai, linksmai praleisti laiką su futbolo kamuoliu.
Futbolo paslapčių ir stovyklaujačius prižiūri Futbolo akademijos treneriai, kurie stovykloje keičiasi kas savaitę.
Visus norinčius kviečiame prisungti prie sovyklaujančių ir aktyviai dalyvauti.

2019 Lie 10

Niekam nekelia abejonių, kad Lietuva – krepšinio šalis. Išlepinti ne vienos istorinės pergalės, mes prilipę prie televizorių ekranų ar gyvai stebime visas svarbias krepšinio varžybas, o vaikai nuo mažens svajoja būti krepšininkais. Tačiau ką daryti tiems, kurie neturi duomenų krepšiniui, bet nori sportuoti? Apsidairykime: Lietuvoje vis dar gyvuoja ir kita smagi komandinė sporto šaka – futbolas. Apie futbolo perspektyvas, ypač šalies regionuose, kalbamės su Biržų miesto futbolo klubo vadovu Vytautu Stanulevičiumi.

Biržuose futbolas gyvuoja jau daugiau kaip 70 metų Pasak V.Stanulevičiaus, futbolas Biržuose gyvuoja nuo 1948 m. „Klubas turėjo daug pavadinimų. Vis dėlto išskirčiau du laikotarpius kada klubas dalyvavo du sezonus Lietuvos pirmoje lygoje ir LFF (Lietuvos futbolo federacijos) II lygoje, Vakarų zonoje (jo pavadinimas tada buvo Biržų „Medis“). Klubas „Širvėna“ oficialiai įregistruotas 1994 m. Per paskutinius 8 metus, dalyvaudamas LFF II lygoje, Biržų futbolininkai ne vieną sezoną buvo nugalėtojai ir prizininkai. Šiuo metu klubas dalyvauja Panevėžio apskrities futbolo pirmenybėse“, – klubo pasiekimais džiaugėsi jo vadovas. Tačiau dalyvavimas profesionaliame sporte, varžybose – viena klubo veiklos pusė. Kita, gerokai mažiau matoma jo pusė yra ta, kad klubas rūpinasi jaunųjų futbolininkų ugdymu.

„Šiuo metu dviejų amžiaus grupių (gimę 2008–2009 ir 2006–2007 m.) vaikai žaidžia Lietuvos futbolo pirmenybėse 7x7. Komandos priklauso Biržų kultūros ir sporto centrui, o klubas turi su centru pasirašęs bendradarbiavimo sutartį. Du gabiausi jaunieji futbolininkai (2009 ir 2006 m.g) atstovauja „Panevėžio FA“. Taip pat klubo išugdyti futbolininkai žaidžia LFF A lygoje (1) ir LFF pirmoje lygoje (2). Kiti jaunieji futbolininkai atstovauja suaugusiųjų komandą“, – vardijo V.Stanulevičius.

Sporto šaka išgyvena krizę? Paklaustas, kokią vietą Lietuvoje užima futbolas ir kaip keičiasi jo populiarumo tendencijos, pašnekovas apgailestavo, kad Lietuvos futbolas, deja, šiuo metu išgyvena krizę. „Ar ji gilės, kol kas nėra aišku. Įkurta Nacionalinė futbolo akademija apčiuopiamų vaisių nedavė. Net neturime normalaus stadiono. Argi tai normalu? Taigi, mano manymu, tendencijos – ne kokios. Bet reikia tikėtis, kad situacija pamažu keisis į gerąją pusę“, – svarstė V.Stanulevičius. Žinia, bet koks sportas nėra tik pasiekimai, rekordai, medaliai ir apdovanojimai. Varžybos yra svarbi jo dalis, parodanti, kokią pažangą pavyko padaryti, tačiau norint, kad ta pažanga būtų, sportas turi tapti žmogaus gyvenimo dalimi ir savo ruožtu turi didžiulį poveikį asmenybei.

Būtent tokį suvokimą V.Stanulevičius stengiasi įdiegti mokytis žaisti futbolo į klubą ateinantiems vaikams. Kai vaikas pamilsta futbolą, apie šį jo pomėgį ima suktis jo gyvenimas, ima formuotis noras kryptingai siekti tikslo ir atkrenta daugybė dalykų, pagaliau nebelieka laiko, o tuo pačiu ir pavojaus, pasinerti į gatvės gyvenimą, kas ypač aktualu paauglystėje. „Norint tapti geru futbolininku, vaikas pirmiausia turi „degti“ futbolu, t. y. turėti tikslą tapti geru futbolininku ir palaipsniui jo siekti. Futbolas tiek vaikams, tiek jau suaugusiems, suteikia daug emocijų, malonaus adrenalino, grūdina žmogų, stiprina charakterio savybes. Pagaliau futbolas yra komandinis žaidimas, o tai reiškia, kad visi kartu stengiamės nugalėti ir pasidžiaugti pergale. Futbolo aikštėje labai svarbu pastebėti, suprasti vienas kitą, komunikuoti tarpusavyje. O visa tai ugdo bendravimo įgūdžius ir gyvenime, kasdienybėje“, – aiškino pašnekovas.

Sėkmei reikia daugiau sportininkų ir pinigų Paklaustas apie jo treniruojamos komandos ateities perspektyvas ir tikslus, V.Stanulevičius pakartojo, kad klubas dėl žaidėjų trūkumo šiuo metu žaidžia tik regionų lygoje. Mat šiuo metu „Širvėnoje“ žaidžia tik Biržuose išugdyti futbolininkai. Turint omenyje, kad Biržai yra mažas miestelis, turintis apie 10 tūkst. gyventojų, jau ir tai yra didžiulis pasiekimas. Visgi to negana. „Ateities planai – vėl dalyvauti LFF II lygoje. Komandos sėkmė priklauso nuo futbolininkų meistriškumo, o tai reiškia, kad jie turi daug treniruotis“, – šiuo klausimu nedaugžodžiavo pašnekovas. Taip pat klubo veikla neįmanoma be finansinės pagalbos. Varžybų mokestis, kelionės, dienpinigiai, apgyvendinimas ir pan. – visa tai kainuoja. Klubą remia Biržų rajono savivaldybė ir pagrindinės miestelio verslo įmonės, tarp kurių ir „Norfos“ labdaros fondas, taip pat privatūs rėmėjai, matantys prasmę palaikyti ir plėtoti futbolo sportą šalies regionuose. Paklaustas, kodėl jis pats pasirinko veiklą būtent šioje sporto šakoje, V.Stanulevičius tikino, kad su futbolu jis susijęs visą gyvenimą – jau daugybę metų treniruoja vaikus, ugdydamas Lietuvai jaunuosius futbolo profesionalus ir taip prisidėdamas, kad ši sporto šaka nenunyktų. „Futbolas yra mano hobis“, – taip jis įvardina savo ryšius su futbolu.